0
0

نشر مجازی

94 بازدید

برای نخستین بار در تاریخ است که توانایی انتشار از محدوده چاپ منابع مکتوب فراتر می‌رود. پیش‌تر کار نشر در انحصار نویسندگان و شرکت‌های انتشاراتی بزرگ بود، اما اکنون برای کلاس‌های درس نیز یک انتخاب است که از طریق نشر مجازی در شبکه جهانی اینترنت میسر شده است.

نشر مجازی می‌تواند با مطرح کردن تحقیقات دانش‌آموزان در دنیای واقعی، درستی آن‌ها را بسنجد. وقتی کار دانش‌آموزان به اطلاع افراد خارج از کلاس می‌رسد، احساس لیاقت می‌کنند و می‌کوشند در کارهایی که برعهده آنان است، جدیت بیشتری به عمل آورند.

در پروژه «نویسندگان خانه الکترونیکی» دانش‌آموزان شعرهای خود را به منظور دریافت بازخورد از دوستانشان (از طریق اینترنت) به سراسر دنیا فرستادند.

از طریق شبکه‌هایی که به وسیله «خانه مدرسه جهانی» و شبکه بین‌المللی آموزش و ابتکار حمایت می‌شد، دانش‌آموزان کشورهای مختلف دستاوردهای کار جمعی خود را که شامل مجله‌های جدید، نشریات ادبی، خبرهای زیست محیطی و حقوق بشر بود، منتشر نمودند.

نشر مجازی به نوشته محدود نمی‌شود. دانش‌آموزان می‌توانند طرح، تصویر، صدا و انیمیشن را نیز برای یکدیگر بفرستند. و به‌زودی خواهند توانست «اَبَر متن» از کتاب‌های دیجیتالی، صداها، فیلم‌ها و تصویرهای زنده را نیز پخش کنند.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://lms.golvani.ir/?p=91
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین